Porady dotyczące pielęgnacji domu dla ukochanego kota

0
koty

Koty to jedne z najsłodszych stworzeń na świecie. Są bardzo chętne do zabawy z większością ludzi, których spotykają, i mają przyjazne usposobienie. Jeśli chciałeś mieć kota, ale nie byłeś pewien, co trzeba zrobić, aby się nim opiekować, ten artykuł jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Zapoznaj się z nim.

Pamiętaj, aby przed ukończeniem szóstego miesiąca życia kota poddać go zabiegowi kastracji lub sterylizacji. Wykastrowany lub wykastrowany kot jest bardziej satysfakcjonującym zwierzęciem, ponieważ jest spokojniejszy, cichszy i chętniej zostaje w domu. Wysterylizowane kocury nie rozpylają moczu, aby zaznaczyć swoje terytorium. Jest to zdecydowanie zaleta, jeśli chodzi o posiadanie kota.

W Twoim domu prawdopodobnie nie ma małych przestrzeni, których ciekawski kot nie chciałby zbadać. Jeśli kot ma na sobie obrożę, może to stanowić zagrożenie dla jego bezpieczeństwa, w przypadku gdyby się w niej zaklinował. Zamiast tego załóż mu obrożę łamaną. Taka obroża może uratować Twojemu kotu życie.

Kiedy przenosisz kota z jednego domu do drugiego, pamiętaj, aby przenosić go jako ostatniego. Przygotuj spokojne pomieszczenie ze znajomymi przedmiotami dla kota. Pozostaw kota w tym pokoju w ciszy przez dzień lub dwa. Odwiedzaj i karm kota w tym pomieszczeniu. Po kilku dniach kot może zwiedzić resztę domu.

Jeśli chcesz uzyskać zniżki, poszukaj leków dla kota w Internecie. W sytuacjach awaryjnych zakup przez Internet może nie być dobrym rozwiązaniem. Na niektórych lekach można zaoszczędzić do 50%, kupując je przez Internet.

Dzieci zazwyczaj dobrze znoszą kontakt z kotami, ale jeśli masz małe dziecko, może być konieczne udzielenie mu pewnych instrukcji. Upewnij się, że dziecko wie, jak postępować z kotem. Celem jest jak najdelikatniejsze traktowanie kota. Kocie kości nie są tak mocne jak psie, dlatego należy obchodzić się z nimi ostrożnie.

Jeśli kot musi być poddany zabiegowi chirurgicznemu, np. kastracji, po powrocie do domu będzie potrzebował odpoczynku. Trudno jest powstrzymać kota przed wskakiwaniem na meble, ale jest to konieczne, aby uniknąć wyrwania szwów. Wyznacz w domu miejsce, w którym kot będzie mógł się zregenerować i w którym będzie mniej narażony na urazy, dopóki nie wyzdrowieje na tyle, by móc się swobodnie poruszać.

Jak już wcześniej wspomniano, koty są niezwykle urocze. Ich figlarny i przyjazny sposób bycia sprawi, że każdy szybko się do nich przekona. Teraz, kiedy już wiesz, co robić po przeczytaniu tego artykułu, możesz mieć własnego kota. Zapamiętaj te informacje i baw się dobrze z kotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *