Zajrzyj najpierw tutaj, aby uzyskać cenne wskazówki na temat kotów!

0
koty

Koty potrzebują rozrywki tak samo jak ludzie. Kiedy koty są same, mogą wspinać się na meble lub drapać drewno. Możesz jednak odwrócić uwagę kota różnymi sposobami. Dowiedz się więcej o tym i o wielu innych wskazówkach w tym artykule.

Nie bądź natarczywy, kiedy poznajesz swojego nowego kota. Koty wolą mieć kontrolę i załatwiać sprawy w swoim własnym tempie. Upewnij się, że Twój nowy kot czuje się komfortowo i bezpiecznie. Pozwól kotu nie spieszyć się z poznawaniem nowego otoczenia. Kiedy kot poczuje się jak w domu, chętniej będzie próbował się z Tobą zaprzyjaźnić.

Trzymaj kota w domu. W przeciwieństwie do psów, kota prawie nie da się zamknąć na podwórku. Może to prowadzić do wielu niebezpieczeństw dla Twojego kota, takich jak samochody, psy, choroby wywoływane przez zdziczałe koty, czy po prostu zniknięcie w nieznanym miejscu. Puszczone luzem koty są również uciążliwe dla innych, często zabijają ptaki śpiewające i pozostawiają niepożądane „odchody” w ogrodach sąsiadów. Jeśli Twój kot naprawdę lubi przebywać na świeżym powietrzu, można go przyuczyć do noszenia szelek i smyczy lub zainwestować w specjalne ogrodzenie dla kotów lub zadaszoną werandę.

Nie zakładaj, że skoro dany lek jest bezpieczny dla Ciebie, to jest również bezpieczny dla Twojego kota. Wiele leków przeznaczonych dla ludzi jest śmiertelnie niebezpiecznych dla kotów, np. leki zawierające acetaminofen czy aspiryna. Zanim podasz kotu jakikolwiek lek, zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Jeśli nie chcesz, aby Twój kot drapał meble, spróbuj napełnić małą butelkę z wodą i spryskiwać nią kota, gdy tylko spróbuje. Koty z reguły unikają wody z powodów, których nikt nie jest pewien, więc nie spodoba mu się to. W końcu przestanie drapać, aby uniknąć spryskiwania.

Podczas podróży uwzględniaj preferencje swojego kota. Prawdopodobnie Ty i Twój kot macie różne pomysły na przykład na temat idealnego poziomu głośności samochodowego zestawu stereo: Pamiętaj, że słuch Twojego kota jest bardziej wrażliwy niż Twój. Spróbuj ściszyć muzykę lub wyłączyć ją, aby umilić kotu podróż.

Zastanów się nad kupnem drapaka dla kota. Drapanie jest czymś, co przychodzi kotom niezwykle łatwo; jest to część ich natury. Nie zmuszaj kota do zabawy z nim. Raczej zainteresuj go nim, rozpylając na nim kocimiętkę w sprayu lub zwisający z góry sznurek. Wkrótce zrozumie, że jest tam z jakiegoś powodu!

Koty są bardzo energiczne, a kilka zabawek może pomóc im skupić swoją energię. Powstrzymaj koty przed niszczeniem Twoich rzeczy. Wykorzystaj to, czego się tutaj nauczyłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *