Proste wskazówki, które pomogą Ci lepiej zrozumieć koty

0
koty

Choć koty są tak wspaniałe i rozkoszne, opieka nad nimi z pewnością nie jest łatwa. Jako odpowiedzialny właściciel zwierzęcia, powinieneś poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się wszystkiego o opiece nad kotem. Ten artykuł zawiera porady dotyczące opieki nad kotem, które pomogą Ci stać się najlepszym właścicielem kota, jakim tylko możesz być.

Pamiętaj, aby przed ukończeniem szóstego miesiąca życia kota poddać go zabiegowi kastracji lub sterylizacji. Wykastrowany lub wykastrowany kot jest bardziej satysfakcjonującym zwierzęciem, ponieważ jest spokojniejszy, cichszy i chętniej zostaje w domu. Wysterylizowane kocury nie rozpylają moczu, aby zaznaczyć swoje terytorium. Jest to zdecydowanie zaleta, jeśli chodzi o posiadanie kota.

Jeśli posiadasz kocura, ważne jest, aby został on wykastrowany przed wystąpieniem rui. Kiedy kocury zaczynają dojrzewać, zaczynają rozpylać mocz wokół domu. Pachnie on jak amoniak i jest trudny do usunięcia. Wysterylizowanie kocura może pomóc w zapobieganiu temu zjawisku.

Zapewne wiesz już, że należy chronić kota przed chemikaliami stosowanymi w gospodarstwie domowym, ale czy wiesz, że równie ważna jest ochrona przed lekami? Popularne leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen, mogą być toksyczne dla Twojego kota, nawet w małych dawkach. Leki należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem kota.

Dbaj o zdrową sierść swojego kota, podając mu drożdże odżywcze. Drożdże odżywcze to niedrogi suplement, który można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością. Wystarczy posypać odrobiną drożdży suchą karmę kota lub wymieszać je z jego mokrą karmą. Nie tylko uwielbiają one ten smak, ale są też pełne białka i witamin, które pozwolą im zachować jak najlepszy wygląd!

Chroń swojego kota przed zadławieniem. Pamiętaj, aby pozbywać się ości drobiowych i rybnych w bezpieczny sposób. Zawiń je w papierową lub plastikową torbę i wrzuć do zewnętrznego kosza na śmieci ze szczelnie zamkniętą pokrywą. Ewentualnie umieść je w plastikowej torbie i zamroź do dnia wywozu śmieci.

Mimo że koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi, bardzo ważne jest, aby opiekować się nimi w odpowiedni sposób. Wykorzystaj wszystkie wskazówki i porady dotyczące opieki nad kotami, których nauczyłeś się w tym artykule, aby Twój kotek pozostał zdrowy i cieszył się wspaniałym, spełnionym życiem. Z pewnością będzie Ci wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *