Dowiedz się, jak prawidłowo opiekować się swoim kotem.

0
koty

Twój kot jest częścią rodziny. Dlatego powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby upewnić się, że nie zarażą się pchłami, kleszczami i innymi pasożytami. Pasożyty mogą zagrozić zdrowiu Twojego zwierzęcia. Zapoznaj się z najlepszymi metodami ochrony kotów przed szkodnikami.

Jeśli masz kotkę, ważne jest, aby po osiągnięciu przez nią odpowiedniego wieku poddać ją zabiegowi kastracji. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy uważasz, że Twój kot przebywa wyłącznie w domu. Jedna ucieczka może doprowadzić do pojawienia się w okolicy wielu małych kociąt! Zabieg kastracji kota pomaga kontrolować populację zwierząt domowych, a Tobie oszczędza czasu i kłopotów.

Jeśli Twój pies i kot są najlepszymi przyjaciółmi, pamiętaj, aby po zakończeniu kuracji przeciw pchłom trzymać je oddzielnie. Produkty przeciw pchłom Twojego psa są bardzo niebezpieczne dla kotów. Koty, które mają kontakt z produktami przeciw pchłom stosowanymi przez psy, często umierają. Upewnij się, że stosujesz wyłącznie produkty dla kota i wyłącznie produkty dla psa.

Nigdy nie poddawaj kota zabiegowi usuwania pazurów. Wiele osób błędnie rozumie zabieg usuwania pazurów, myśląc, że polega on na prostym usunięciu paznokci u kota. Nie jest to prawdą. W rzeczywistości podczas zabiegu lekarz weterynarii musi usunąć górną część knykci wraz z pazurem. Może to powodować bóle stawów w późniejszym okresie życia oraz wiele problemów behawioralnych, takich jak gryzienie. Istnieje wiele alternatyw, od słupków do drapania po przyklejane nakładki na pazury, które mogą ochronić Twoje rzeczy przed kocimi pazurami bez uciekania się do tak surowego rozwiązania chirurgicznego.

Zapewnij kotom łatwiejszy dostęp do okna, aby nie drapały zasłon. Założenie pionowych żaluzji umożliwi kotu najłatwiejszy dostęp, ale jeśli musisz zachować zasłony, użyj lekkiego drążka, który spadnie, jeśli kot będzie próbował wspiąć się na zasłony. Zapewni to bezpieczeństwo zarówno Twoim zasłonom, jak i kotu.

Sprawdzaj stan zdrowia swojego kota za pomocą pieszczot. Pieszczoty to nie tylko sposób na wspólne spędzenie czasu z kotem, ale także świetny sposób na znalezienie jakichkolwiek nieprawidłowości na jego ciele. Możesz je głaskać, aby wyczuć guzki, grudki lub owrzodzenia. Jest to również dobry moment na sprawdzenie stanu uszu.

Najlepszym sposobem ochrony kota jest zapewnienie mu odpowiedniej opieki przez cały czas. Szkodniki te pozostaną na Twoim kocie, jeśli nic z tym nie zrobisz. Do ich usunięcia można użyć specjalnych metod. Dzięki temu życie Twojego kota i Twoje będzie szczęśliwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *