Zrozum projektowanie stron internetowych po przeczytaniu tych pomocnych wskazówek

0
strona internetowa

Projektowanie stron internetowych może często wydawać się wyzwaniem. Dowiedzenie się więcej pomoże Ci nabrać pewności siebie podczas tworzenia witryny. Wskazówki przedstawione w tym artykule pozwolą Ci stworzyć własną, spersonalizowaną witrynę internetową, która będzie służyć każdemu celowi.

Użyj JavaScriptu, aby umieścić na stronach WWW własną czcionkę. Biblioteki takie jak Typekit i Google Web Fonts ułatwiają umieszczanie na stronach WWW ezoterycznych czcionek, nawet jeśli większość odwiedzających nie ma ich na swoich komputerach. Ich działanie polega na osadzeniu samej czcionki w JavaScripcie, dzięki czemu może ona zostać zdekodowana przez klienta w locie.

Aby ułatwić odwiedzającym witrynę znalezienie drogi do domu, na każdej stronie witryny należy umieścić łącze do strony głównej. Widoczne łącze do strony głównej pozwala czytelnikowi łatwo wrócić do punktu wyjścia. Jeśli nie ma linku do strony głównej, odwiedzający mogą być sfrustrowani i opuścić witrynę.

Aby nadać witrynie bardziej profesjonalny wygląd, nie należy umieszczać obrazu w tle strony. Obrazek w tle to krzyk niskiej jakości strony, a ponadto ładowanie takich stron trwa zazwyczaj bardzo długo. Jeśli chcesz, aby Twoja strona wyglądała bardziej profesjonalnie, ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz, jest to, że odwiedzający będą czekać w nieskończoność, ponieważ obrazy wciąż ładują się na stronach.

Utrzymuj małe rozmiary plików i obrazów. Zbyt długi czas ładowania to śmiertelne niebezpieczeństwo dla każdej witryny. Im większe są pliki, które muszą się załadować, tym dłuższy będzie czas ładowania strony przez użytkownika. Większość użytkowników odrzuci stronę, jeśli nie zacznie się ona ładować w ciągu kilku pierwszych sekund od jej otwarcia.

Aby ułatwić odwiedzającym czytanie strony, należy ją zaprojektować z użyciem kontrastujących kolorów. Użycie kontrastujących ze sobą kolorów pozwala na wyróżnienie tekstu. Jeśli tekst jest czarny i ma czarne tło, użytkownik nie będzie w stanie dostrzec informacji, ale jeśli tekst jest czarny i ma białe tło, staje się on łatwy do odczytania.

Jeśli nie czujesz się pewnie w jakiejkolwiek dziedzinie podczas projektowania strony internetowej, to śmiało poproś kogoś o pomoc. Możesz znaleźć pomoc u przyjaciela lub u nieznajomych, w miejscach takich jak fora internetowe. Pamiętaj tylko, aby nie podejmować się niczego, nie wiedząc, co robisz.

Jak widać, projektowanie stron internetowych nie jest wcale takie straszne. Jeśli wiesz wystarczająco dużo o projektowaniu stron internetowych, możesz z łatwością zaprojektować witrynę spełniającą niemal wszystkie potrzeby. Wykorzystanie tego, co tu przeczytałeś, to świetny pierwszy krok do stworzenia witryny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *