Porady dotyczące projektowania stron internetowych, które powinni znać wszyscy budowlańcy

0
strona internetowa

Użycie niewłaściwej czcionki może naprawdę odstraszyć użytkowników od Twojej witryny. Widzowie z przyjemnością odwiedzą Twoją stronę, jeśli będzie ona wykonana prawidłowo. Ten artykuł zawiera wiele świetnych wskazówek na temat tworzenia czcionek o odpowiednim rozmiarze.

Użyj JavaScriptu, aby umieścić na swoich stronach internetowych niestandardową czcionkę. Biblioteki, takie jak Typekit i Google Web Fonts, ułatwiają umieszczanie na stronach internetowych ezoterycznych czcionek, nawet jeśli większość odwiedzających nie ma ich na swoich komputerach. Ich działanie polega na osadzeniu samej czcionki w JavaScripcie, dzięki czemu może ona zostać zdekodowana przez klienta w locie.

Nie zmuszaj użytkowników do instalowania dziwnych BHO. Wielu obeznanych z technologią użytkowników nie chce tego robić. Do najczęstszych przestępców należą nietypowe odtwarzacze wideo, przeglądarki obrazów i platformy do gier interaktywnych. W większości standardowych przypadków istnieje zaufana wtyczka (np. Windows Media Player lub nawet Flash), która zrobi to, co chcesz, nie zniechęcając użytkowników.

Twórz fascynujące i wciągające treści internetowe. Tak, wygląd strony powinien być ładny, ale to treść będzie przyciągać odwiedzających. Jeśli na stronie znajduje się odpowiednia treść, która przemawia do odbiorców i uwzględnia to, czego szukają, istnieje duża szansa, że będą chcieli ją ponownie odwiedzić w najbliższej przyszłości.

Podczas projektowania witryny spróbuj wymyślić trzy lub cztery słowa kluczowe, które użytkownicy będą wpisywać do wyszukiwarek, próbując znaleźć Twoją stronę. Słowa te powinny być często powtarzane w tytule, treści strony i meta tagu description. Ułatwi to użytkownikom znalezienie Twojej strony w sieci.

Nie należy używać obrazów jako tła. Niektóre z największych stron w Internecie nie mają tła w postaci obrazów. Jeśli używasz tła graficznego, reprezentujesz siebie jako osobę, która nie jest dobrze zorientowana w projektowaniu stron internetowych. Obrazki jako tła powodują również, że witryna ładuje się wolniej, co może prowadzić do frustracji użytkowników.

Stosuj okruszki chleba i spraw, by kliknięcie logo witryny powodowało powrót na stronę główną. Okruszki to znaczniki, które pokazują, gdzie w strukturze witryny znajduje się odwiedzający. Na przykład, okruszki chleba mogą brzmieć „dom > meble > łóżka”. Gdy użytkownik kliknie łącze w okruchach chleba, może wrócić do strony położonej wyżej w hierarchii witryny. Kliknięcie logo firmy powinno również spowodować powrót do strony głównej.

Wiele osób podchodzi do projektowania witryn bez zdobycia odpowiedniej wiedzy, która pozwoli im odnieść sukces. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby zaprojektować witrynę, którą Twoi odbiorcy będą mogli przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *