Wskazówki i porady dla początkujących projektantów stron internetowych

0
strona internetowa

Kuszące jest, aby pójść na całość i pomyśleć, że można być profesjonalistą w projektowaniu stron internetowych. Jednak nikt tak naprawdę nie poświęca czasu, aby dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby odnieść sukces w tej dziedzinie, a ci nieliczni, którzy to robią, czerpią wszystkie korzyści. Skorzystaj z tego artykułu, abyś i Ty mógł skorzystać z nauki projektowania stron internetowych.

Unikaj używania dużej ilości grafiki. Choć grafika jest niezbędna, aby nadać witrynie profesjonalny, spójny wygląd, jej nadmiar może sprawić, że będzie wyglądała na zagraconą. Grafika powinna być zawsze wykorzystywana do wzbogacenia strony, a nie do dekoracji. Twoja witryna będzie o wiele bardziej użyteczna i przyjazna dla użytkownika, jeśli ograniczysz użycie grafiki do minimum.

W witrynie należy zamieścić stronę z linkami i wykorzystać ją do udostępnienia różnych zasobów związanych z celem witryny. Należy również zamieścić różnorodne linki, w tym linki do stron, które oferują linki zwrotne do twojej strony. Jeśli pokrewne strony zawierają linki zwrotne do witryny, jej pozycja w rankingach wyników wyszukiwania będzie wyższa.

Poznanie podstaw języka HTML pomoże dodać do witryny interesujące dodatki. Na przykład słowa, które podążają za kursorem, lub baner, który wyświetla ważne informacje. Pamiętaj, aby od czasu do czasu zmieniać kolory i czcionki, aby sprawić wrażenie, że jesteś bardziej zaangażowany w stronę i jej wygląd.

Nie należy używać obrazów jako tła. Niektóre z największych witryn w Internecie nie mają tła w postaci obrazów. Kiedy używasz tła z obrazami, reprezentujesz siebie jako kogoś, kto nie jest dobrze zorientowany w projektowaniu stron internetowych. Obrazy jako tła powodują również, że witryna ładuje się wolniej, co może prowadzić do frustracji użytkowników.

Zrezygnuj z ramek, jeśli chcesz, aby tworzona przez Ciebie witryna była zoptymalizowana pod kątem głównych wyszukiwarek. Podczas gdy odwiedzający witrynę mogą cieszyć się stronami z ramkami, wyszukiwarki nie wychwytują informacji zawartych w ramkach. Jeśli ważna treść nie jest widoczna dla wyszukiwarek, nie osiągniesz wysokiej pozycji w rankingu. Spowoduje to zmniejszenie liczby odwiedzających.

Teraz już wiesz, co trzeba zrobić, aby zaprojektować dobrą stronę internetową, a także jak czerpać z tego zyski. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz swoje umiejętności w zakresie projektowania stron internetowych do pracy zawodowej, aby zarabiać pieniądze, czy też po prostu czerpiesz satysfakcję z budowania i ulepszania własnych stron internetowych, kultywowanie tego zestawu umiejętności może okazać się bardzo satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *