Porady i strategie ogrodnicze, które są łatwe do zastosowania

0
warzywa

Gotowy do założenia własnego ogrodu ekologicznego? Nie wiesz, od czego zacząć lub jak to zrobić? Czy wiesz, jakie produkty będą odpowiednie dla Twojego ogrodu? Jeśli nie masz pojęcia, jak odpowiedzieć na te ostatnie pytania, poniższe wskazówki są dla Ciebie.

Zwróć uwagę na sposób układania darni. Przed położeniem darni należy przygotować glebę. Wyeliminuj wszystkie chwasty i uprawiaj glebę, aż będzie bardzo drobna. Delikatnie ugniataj glebę, aż się spłaszczy. Upewnij się, że gleba jest wilgotna. Darń należy układać naprzemiennie, a złącza powinny być przesunięte względem siebie. Wyrównaj powierzchnię darni, ubijając ją na płasko i wypełniając wszelkie wolne przestrzenie garścią ziemi. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy podlewać darń codziennie przez okres dwóch tygodni. Po tym czasie darń zakorzeni się w glebie i będzie można po niej chodzić.

Wybór roślin pnących. Pnącza są zwykle uprawiane w pojemnikach, choć czasami sprzedaje się je z gołym korzeniem. Należy wybrać roślinę o zdrowym wyglądzie, która ma dobry szkielet zarówno z pędów zakorzenionych, jak i nowych. Odwróć doniczkę i sprawdź, czy z otworów w dnie nie wyrastają młode korzenie. Jeśli tak, oznacza to, że roślina jest dobrze ukorzeniona. Odrzuć każdą roślinę, która jest związana z doniczką (tzn. nie można jej łatwo wyjąć z doniczki).

Rośliny potrzebują CO2, aby dobrze rosnąć. Większość rodzajów roślin lepiej rośnie pod wpływem wysokiego stężenia CO2. Szklarnie pomagają zatrzymać CO2, aby utrzymać jego wysoki poziom. Rośliny uprawiane w szklarni są zwykle bujniejsze i zdrowsze dzięki lepszemu środowisku uprawy.

Wybierając miejsce na ogród, nie zapominaj o słońcu. Ogrody potrzebują słońca. Prawie wszystkie rośliny kwitnące i warzywa rosną najlepiej w pełnym słońcu. Warzywa, takie jak pomidory, wymagają dużej ilości światła słonecznego i bez niego nie będą rosły. Jeśli nad terenem znajdują się drzewa, należy je przyciąć lub poszukać innego miejsca, ponieważ ogród bez słońca jest skazany na porażkę.

Czy wiesz już, jak założyć swój własny ogród ekologiczny? Czy potrafisz już znaleźć miejsce, w którym mógłbyś go założyć? Czy wiesz, co będzie odpowiednie dla Twoich nasion? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na te pytania, to znaczy, że przeczytałeś i zrozumiałeś poprzednie wskazówki i jesteś gotowy do uprawy własnego ogrodu ekologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *