5 najlepszych warzyw do uprawy w przydomowym ogródku

0
warzywa

Choć planowanie uprawy własnego ogrodu ekologicznego może wydawać się zabawne, bardzo ważne jest, aby przedtem zacząć robić badania i zaopatrzyć się w sprzęt. Kolejną sprawą jest uwzględnienie klimatu, w którym żyjesz, abyś wiedział, co może rosnąć, a co nie. Zasadniczo im więcej rozsądnych rad, tym lepiej. Poniższe wskazówki z pewnością mogą okazać się pomocne.

Wybór cebulek. Większość cebulek jest sprzedawana w okresie spoczynku. Kupuj je jak najwcześniej, zanim zaczną wypuszczać korzenie. Większość roślin cebulowych kwitnących wiosną zaczyna wypuszczać korzenie wczesną jesienią, a sadząc je wcześnie, zapewniamy im czas na zadomowienie się. Cebulki psują się, jeśli są zbyt długo przechowywane bez dostępu do ziemi. Nie należy kupować cebulek, które są miękkie, mięsiste lub wyglądają na chore.

Dokarmiaj rośliny. Sposób, w jaki rosną rośliny, może wskazać, jakich składników odżywczych brakuje i jakie należy uzupełnić. Niektóre rośliny pobierają dużo składników odżywczych na początku sezonu wegetacyjnego i szybko potrzebują nowego zapasu. Należy zwracać uwagę na oznaki niedoboru, takie jak żółknięcie liści i zahamowanie wzrostu. Roślinę należy zasilić nawozem uniwersalnym, chyba że ma ona specyficzne wymagania. Na przykład rośliny liściaste preferują nawozy z dużą zawartością azotu.

Na trzy tygodnie przed sadzeniem roślin należy nawozić glebę, w której będą rosły. Dzięki temu gleba lepiej zatrzymuje składniki odżywcze i wodę, co jest szczególnie ważne dla nowych roślin. W lokalnym sklepie ogrodniczym można znaleźć wiele nawozów.

Nie przycinaj trawy zbyt krótko! Gdy trawa jest nieco dłuższa, korzenie są mocniejsze, a trawnik bardziej odporny. Jeśli trawa jest zbyt krótka, wytwarza płytkie korzenie, co prowadzi do powstawania brązowych plam i wysuszonych miejsc na trawniku.

Przed użyciem ogrodowych środków chemicznych należy zawsze przeczytać etykietę produktu i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. Środki chemiczne stosowane w ogrodzie, takie jak pestycydy i nawozy, mogą być bardzo toksyczne dla ludzi, dlatego należy pamiętać o wszelkich dodatkowych środkach ostrożności, które należy podjąć podczas ich stosowania, przechowywania i utylizacji.

Planowanie własnego ogrodu ekologicznego jest ekscytujące. Możesz teraz wykorzystać nowo zdobytą wiedzę, aby zacząć uprawiać zdrowsze, szczęśliwsze rośliny, które przyniosą wiele plonów dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *