Wspaniałe porady dla ogrodników w każdym wieku

0
warzywa

Kilka wskazówek, jak zacząć uprawiać swój własny ogród ekologiczny, to świetny początek dla początkujących ogrodników. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć lepsze decyzje i zacząć prawidłowo uprawiać ogród. Musisz ciężko pracować, więc warto skorzystać z tych wskazówek.

Wybór drzewa. Kupując drzewo rosnące w pojemniku, wyjmij je z donicy i obejrzyj korzenie. Nie kupuj drzewa, które jest związane z doniczką i ma masę zatłoczonych korzeni, ani takiego, którego korzenie wyrastają z otworów w dnie doniczki. Upewnij się, że pojemnik został dokładnie podlany, i sprawdź, czy nie ma żółknących liści lub martwych gałęzi.

Aby bezpiecznie i ekologicznie wyregulować pH wody, można użyć produktów znajdujących się w lodówce. Można użyć soku z cytryny lub octu jabłkowego, aby obniżyć pH (kilka kropel na raz) lub użyć sody oczyszczonej, aby podnieść pH (szczypta na raz, sprawdzając po każdej regulacji).

Należy zwracać uwagę na to, czy w ogrodzie nie ma szkodników. Mogą one zjeść rośliny lub żywność i spowodować nieodwracalne szkody. Jeśli znajdziesz je w swoim ogrodzie, ważne jest, abyś pozbył się ich jak najszybciej, zanim się rozmnożą i spowodują więcej problemów.

Jeśli chcesz zachować naturalny wygląd motywu, używaj kamieni jako znaczników roślin. Na płaskiej stronie kamieni można napisać markerem permanentnym i otoczyć nimi rośliny. W ten sposób będzie można rozpoznać rodzaj rośliny bez nieestetycznego białego śladu.

Pomyśl o poproszeniu przyjaciół lub rodziny o sadzonki z ich istniejących roślin. Wiele roślin rośnie z sadzonek, dzięki czemu nie trzeba kupować całej rośliny. Wystarczy kilka minut, aby dowiedzieć się w Internecie, którą część rośliny należy odciąć w celu ponownego zasadzenia, a korzystanie z sadzonek może zaoszczędzić setki dolarów na kosztach kształtowania krajobrazu i ogrodnictwa.

Aby zabić mszyce na roślinach różanych, należy spryskać je mieszaniną mleka w proszku i wody (1/3 szklanki mleka w proszku na jedną kwartę wody). Po rozpyleniu tej mieszanki mszyce dostają się do cieczy i w końcu giną. Co kilka tygodni należy spryskiwać róże wodą, aby zmyć mieszankę, a w razie potrzeby zastosować ją ponownie.

Dzięki tym wskazówkom dowiesz się, od czego zacząć i jak zacząć uprawiać swój własny ogród ekologiczny. Porady te zostały zebrane w przemyślany sposób, aby pomóc nowemu ogrodnikowi ekologicznemu nauczyć się podstaw i innych fajnych technik, które są na tyle proste, że można je zastosować w swoim ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *