Sztuczki w projektowaniu stron internetowych, które zapewnią Ci najlepsze wyniki

0
strona internetowa

Jeśli szukasz możliwości zarabiania pieniędzy poprzez projektowanie stron internetowych, to poniższy artykuł został napisany właśnie dla Ciebie. Z pewnością rozumiesz, jak sprawdzone sugestie, takie jak te przedstawione tutaj, przyniosą Ci korzyści na dłuższą metę.

Jeśli zajmujesz się projektowaniem stron internetowych, używaj odpowiednich do tego celu grafik. Dobrze sprawdzają się pliki PNG, ale obrazy bitmapowe mogą być zbyt duże. Używaj plików PNG do obrazów o liczbie kolorów powyżej 256, takich jak przyciski tekstowe i tym podobne, lub plików GIF do obrazów o liczbie kolorów poniżej 256. W przypadku zdjęć należy używać plików JPEG.

Unikaj stosowania ramek. Większość witryn sama zrezygnowała z ramek, ponieważ pojawiły się lepsze alternatywy, ale nadal istnieją witryny, które są uwięzione w roku 1996. Alternatywą dla ramek nawigacyjnych są panele nawigacyjne o stałej pozycji, nawigacja w wielu miejscach (np. po lewej i na dole) lub uproszczenie struktury strony tak, aby linki nawigacyjne nigdy nie były daleko.

Używaj znaczników ALT, kiedy tylko jest to możliwe. Te pomocne znaczniki opisują obraz widzowi, pomagając osobom niedowidzącym, a także tym, którzy wolą przeglądać strony bez obrazków. Dodatkowo, niektóre wyszukiwarki uwzględniają te znaczniki w swoich rankingach, więc ich użycie może przynieść Ci dodatkowe korzyści.

Przetestuj swoją witrynę, aby sprawdzić, czy główne serwisy tłumaczeniowe działają prawidłowo podczas tłumaczenia witryny. Niektóre witryny odwiedza wielu użytkowników z zagranicy, którzy czasami korzystają z usług takich jak BabelFish czy Google Translate, aby przetłumaczyć tekst na swój język. Pewne problemy związane z projektowaniem stron internetowych, a zwłaszcza słabe kody po stronie serwera, mogą spowodować uszkodzenie tych usług.

Zadbaj o oczywiste linki. Klienci nie lubią spędzać czasu na przeszukiwaniu witryny w poszukiwaniu interesujących ich treści. Posiadanie mapy witryny, a także dużych, widocznych linków pomoże odbiorcom znaleźć to, czego szukają, bez tracenia czasu na polowanie. Poprowadź ich do informacji.

Przetestuj swoją witrynę w najpopularniejszych przeglądarkach i na najpopularniejszych platformach, aby upewnić się, że wyświetla się poprawnie. Czasami skrypty, które działają w jednej przeglądarce, mogą nie dawać takich samych rezultatów w innej przeglądarce. Dlatego konieczne może być podjęcie dodatkowych działań, np. dodanie funkcji wykrywania przeglądarki, aby mieć pewność, że witryna będzie wyświetlana poprawnie w większości warunków.

Upewnij się, że Twoja witryna działa zarówno z prefiksem „www”, jak i bez niego. Niektórzy ludzie będą go wpisywać przed wejściem na stronę z przyzwyczajenia, a inni nie. Należy upewnić się, że klienci będą kierowani do witryny niezależnie od tego, czy jest to prefiks www, czy nie.

W tym artykule dowiesz się, jakich narzędzi i sztuczek potrzebujesz, aby być dobrym w projektowaniu stron internetowych. Użyj tego, czego nauczyłeś się tutaj i będziesz profesjonalistą w projektowaniu stron internetowych, zanim się zorientujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *