Przestań popełniać kosztowne błędy finansowe. Skorzystaj z porad dotyczących finansów osobistych!

0
finanse

Wszyscy mamy finanse, a mimo to wielu z nas nigdy nie przeszło prawdziwego szkolenia czy edukacji, jak mądrze się nimi zajmować. W tym artykule dowiesz się, że nie musisz być geniuszem matematycznym ani finansowym, aby dokonywać mądrych inwestycji i uporządkować swoje sprawy finansowe.

Sprawdź, czy Twoje aktywa finansowe nie są źródłem zaliczki. Możliwe jest wypłacenie pieniędzy z niektórych rachunków inwestycyjnych i wykorzystanie ich bez kary, jeśli są one przeznaczone na zakup głównego domu. Można też zaciągnąć pożyczkę pod zastaw niektórych aktywów, co da potrzebne pieniądze. Należy skonsultować się z profesjonalistą w dziedzinie inwestycji.

Jeśli ustaliłeś, że Twój budżet na kredyt hipoteczny jest większy niż obecne opłaty za czynsz, zacznij co miesiąc odkładać tę różnicę. Dzięki temu będziesz mieć realne wyobrażenie o tym, jaki jest wpływ tego kosztu na Twoje wydatki na życie. Pomoże to także zgromadzić oszczędności na poczet zaliczki.

Miej zawsze pod ręką zapas pieniędzy, aby być lepiej przygotowanym na katastrofy finansowe. W pewnym momencie każdy z nas znajdzie się w kłopotach. Czy będzie to niespodziewana choroba, czy klęska żywiołowa, czy też coś innego, co jest straszne. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to zaplanować je, mając odłożone dodatkowe pieniądze na tego typu nagłe sytuacje.

System kopertowy to wypróbowana i prawdziwa technika budżetowania, która może się sprawdzić w przypadku osób, którym trudno jest zmieścić się w budżecie. Przy każdej wypłacie należy wypłacić czek z pensją i włożyć do każdej koperty określoną kwotę na każdą pozycję w budżecie. Można wtedy wydać tylko tyle gotówki, ile się ma na poszczególne pozycje. Zapobiega to nadmiernym wydatkom, ponieważ masz obraz tego, co pozostało.

Poszukaj tańszych usług komunalnych, aby poprawić swoje finanse osobiste. Jeśli od dłuższego czasu masz tę samą firmę gazowniczą, plan taryfowy na telefon komórkowy lub inne usługi komunalne, poszukaj lepszej oferty. Wiele firm chętnie zaoferuje ci lepsze ceny, abyś tylko został ich klientem. To z pewnością sprawi, że w Twojej kieszeni zostanie więcej pieniędzy.

Tylko Ty możesz podejmować własne decyzje finansowe. Nawet jeśli ta decyzja polega na zasięgnięciu porady u profesjonalisty, musisz to zrobić samodzielnie. Ten artykuł ma być narzędziem edukacyjnym, które poprowadzi Cię we właściwym kierunku. Wdrożenie niektórych z tych pomysłów w życie spowoduje zmiany w sposobie obchodzenia się z pieniędzmi i myślenia o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *