Potrzebujesz wiedzy o witaminach i minerałach? Czytaj dalej

0
witaminy

Zdrowie to nie tylko ćwiczenia fizyczne i właściwe odżywianie się, ale także wiedza o tym, co wkładamy do naszego organizmu. Witaminy są kluczem do dłuższego i zdrowego życia. Czy wiesz, jakie witaminy i minerały przyjmujesz każdego dnia? Jeśli wiedza na ten temat jest dla Ciebie ważna, przeczytaj ten artykuł, aby poznać kilka dobrych rad.

Jeśli brakuje Ci konkretnej witaminy, prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli dodasz ją do swojej diety, zamiast przyjmować multiwitaminę. Chociaż w tych pigułkach znajduje się wiele różnych witamin i minerałów, w większości przypadków poziom poszczególnych witamin nie jest tak wysoki, jak tego potrzebujemy. Zakup pojedynczej witaminy będzie bardziej skuteczny.

Niedobór witaminy A może powodować hiperkaratozę, keratomalację i ślepotę nocną. Do form witaminy A należą retinol, beta karoten i retinal. Tę rozpuszczalną w tłuszczach witaminę można znaleźć w pomarańczowych i żółtych owocach i warzywach, szpinaku, rybach, wątrobie, soi i mleku. Suplementy witaminy A mogą również dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych.

Do popijania witamin i minerałów nie należy używać herbaty ani kawy. Napoje te mogą hamować wchłanianie niektórych składników mineralnych. Udowodniono, że herbata zmniejsza ilość żelaza wchłanianego przez organizm. Co prawda nie wykazano, by kawa miała takie same skutki, ale lepiej nie ryzykować.

Jeśli chcesz mieć silne i liczne czerwone krwinki, musisz dostarczać organizmowi wystarczającą ilość żelaza. Krwinki te przenoszą tlen do całego organizmu. Ponieważ kobiety potrzebują więcej żelaza niż mężczyźni, suplementy witaminowe opracowane specjalnie dla kobiet zawierają większe ilości żelaza. Jeśli czujesz się wyczerpana lub masz problemy z oddychaniem, być może nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości żelaza.

Jeśli planujesz przyjmowanie witamin i minerałów, staraj się zaplanować je w porze posiłków. Podczas jedzenia i trawienia pokarmu wytwarzany jest kwas żołądkowy. Może on pomóc w rozłożeniu witamin, które spożywasz, co oznacza, że będą one o wiele bardziej skuteczne.

Nie jest dobrym pomysłem kupowanie najtańszego suplementu witaminowo-mineralnego, jaki można znaleźć na półce. Wiele z tych suplementów zawiera chemiczne substytuty naturalnych składników odżywczych, których potrzebujesz. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakikolwiek suplement, zrób badania, abyś mógł podjąć mądrą decyzję.

Jak widzisz, Twoje zdrowie musi być skoncentrowane na tym, co przyjmuje Twój organizm. Zrozumienie, jakie witaminy i minerały są niezbędne dla Twojego organizmu, jest niezwykle ważne. Wykorzystaj to, co przeczytałeś tutaj i włącz to do swojej rutyny zdrowotnej, aby czerpać jak najwięcej ze swojego ciała i życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *